Yeşil Evlilik

Yesil Cember - Yesil Evlilik / Grün Heiraten

Yesil Cember - Ehepaar Naturstrom AG ve GLS Bank ortaklığında yeni kampanyamız „Grün Heiraten – Yeşil Evlilik“ ile Türkiye kökenli yeni evlenecek çiftlerin evlilik yolunda doğamız icin katkı sağlamalarını desteklemek istiyoruz. Doğaya nasıl mı destek vermeli? Örneğin doğa dostu enerjiyi secerek, ya da doğa dostu bir bankada ortak yeşil hesap açarak.

Çevre dostu hediyelerden, az çöpe sebep olabileceğiniz düğün organizasyonuna kadar her türlü kullanışlı önerileri bu sayfada bulabilirsiniz. 

Kampanyamıza katılan çiftlere çevre dostu hediyelerimiz var! 50 Euro değerinde çevre dostu enerji ve evlenen çift adına Türkiye’de bir fidan! Ayrıca şık bir alışveriş çantası ve yanında bir bütçe defteri!

Yeşil Çember, yaptığı birçok çalışmayla doğa dostu bir gelecek için günlük hayatta kolayca uygulanabilen yerel çözümler sunuyor.

 


Doğayı sevenler yeşil enerji seçer!

Sevgili Gelin Hanım, sevgili Damat Bey!
Yeni yuvanız için, Yeşil Çember sürdürülebilir enerji şirketi NATURSTROM’u tavsiye ediyor. Eko elektrik ve biyogaz seçerek, siz de doğa dostu ve daha iyi bir gelecek için katkı sağlayabilirsiniz!

NATURSTROM şirketi olarak size ve tüm ailenize ömür boyu mutluluklar diliyoruz! Size düğün hediyemiz: 100 kWh yeşil elektrik ve 400 kWh biyogaz (her birinin değeri 25 €, toplam 50 € ).

Mutluluğunuzu doğayla paylaşın ve yeni yuvanız için gerekli enerjinizi NATURSTROM’dan alın. Ayrıca kampanyaya katılan her çift için Türkiye’de bir ağaç dikip „Evlilik Ormanları“ oluşmasını sağlıyoruz.

+++ Doğa Dostu Düğün Önerileri +++

Davetiyelergeri dönüşümlü kağıt
Banka hesabı → Eko Banka

Yemek → yerel, organik, fair, vejeterjan

İçecekdepozitolu şişeler

Kap kacaktekrar kullanılabilen

Araçfayton, hibrit ya da elekro

Çiçekadil, yerel, ekolojik

 


Çocuklarının geleceğini düşünenler, geleceğin bankasını seçer!

Sevgili Gelin Hanım, sevgili Damat Bey!
GLS Bankası olarak size ve tüm ailenize ömür boyu mutluluklar diliyoruz! GLS hesabı açan her çifte şık bir alışveriş çantası ve yanında bir bütçe defteri hediye ediyoruz.

Yeşil Hesap: kolay ve esnek
GLS cari hesabınız ile işlemlerinizi internet, telefon ya da GLS App’i ile yapabilirsiniz. Ücretsiz para çekmek için 19600 Bankamatik bulunmaktadır. 27 yaşına kadar hesap işlemi ücretsizdir.

Birikim: rahat ve güvenilir
Örneğin çocuklarınızın eğitimi ya da ilerde konut satın alabilmek için tasarruf mu etmek istiyorsunuz?

Yatırım: yarınınızı bugünden düşünün
Emekli yıllarınızı iyi geçirmek sizin de hakkınız değil mi? Gelin, Concordia oeco Hayat Sigortası-AG ile birlikte size danışmanlık hizmeti verelim: www.concordia.de

Konut Kredisi: hayallerinizi gerçekleştirin
Kendi evinizi mi yapmak istiyorsunuz? Gelin, size imkanları gösterelim.

+++ Doğa Dostu Düğün Hediyeleri +++

Gereksiz hediyelerden kaçınmak için evlilik listesi yapın.
Birkaç gün sonra çöpe atılacak
buket yerine saksı çiçeği isteyin.
Yeşil Çember Halfeti Ormanı’nda
sizin adınıza fidan dikilsin.

Yesil Cember - Yesil Evlilik / Grün Heiraten